Monday, February 2, 2015

M 018 SUKAN MALAYSIA


  MALAYSIAN SPORT  

TUAN RUMAH SUKAN MALAYSIA (SUKMA)

Logo-sukma.jpg


SUKMA I diadakan pada tahun 1986 di Kuala Lumpur.

SUKMA II (1988) di Kuala Lumpur.

SUKMA III (1990) di Kuching Sarawak.

SUKMA IV (1992) di Johor Bahru, Johor.

SUKMA V (1994) di Kuantan, Pahang.

SUKMA VI (1996) di Ipoh, Perak.

SUKMA VII (1998) di Shah Alam, Selangor.

SUKMA VIII (2000) di Batu Kawan, Pulau Pinang.

SUKMA IX (2002) di Kota Kinabalu, Sabah.

SUKMA X (2004) di Seremban,Negeri Sembilan.

SUKMA XI (2006) di Alor Setar, Kedah.

SUKMA XII (2008) di Kuala Terengganu.

SUKMA XIII (2010) di Bandaraya Melaka Bersejarah.

SUKMA XIV (2011) di Kuala Lumpur.

SUKMA XV (2012) di Kuantan, Pahang.

SUKMA XVI (2013) di Kuala Lumpur.

SUKMA XVII (2014) di Kangar, Perlis.

SUKMA XVIII (2016) di Kuching, Sarawak

SUKMA XIX (2018) di Ipoh, Perak

SUKMA XX (2020) di Johor Bahru, Johor 



 BOLA SEPAK 

JUARA PIALA MALAYSIA
(formerly known as MALAYA CUP -till 1963)

PIALA MALAYA

1921 - di Padang Kelab Selangor, Singapore kalahkan Selangor 2 - 1

1922 - 
di Padang Kelab Selangor, Selangor kalahkan Singapore: 3 - 2

1923 - 
di Padang Kelab Selangor, Singapore kalahkan Perak: 2 - 1

1924 - 
di Padang Kelab Selangor,, Singapore kalahkan Selangor: 1 - 0

1925 - 
di Stadium Jalan Anson, Singapore kalahkan Selangor: 2 - 1

1926 - 
di Padang Kelab Selangor, Perak kalahkan Singapore: 1 - 0

1927 - 
di Padang Kelab Selangor, Selangor kalahkan Singapore: 8 - 1

1928 - 
di Padang Kelab Selangor, Selangor seri Singapore: 2 - 2

1929 - 
di Padang Kelab Selangor, Singapore seri Selangor: 2 - 2

1930 - di Stadium Jalan Anson, Singapore kalahkan Selangor: 3 - 0

1931 - di Padang Dewan Perhimpunan China,Ipoh. Perak kalahkan Singapore: 3 - 1

1932 - 
di Padang Kelab Selangor, Singapore kalahkan Selangor : 5 - 3

PIALA HMS MALAYA

1933: di Rifle Range Road, Singapore, Singapore kalahkan Selangor: 8 - 2

1934: di Padang Kelab Selangor, Singapore kalahkan P.Pinang: 2 - 1

1935: 
di Padang Kelab Selangor, Selangor kalahkan Singapore: 3 - 2

1936: 
di Padang Kelab Selangor, Selangor kalahkan Singapore: 1 - 0

1937: 
di Padang Kelab Selangor, Singapore kalahkan Selangor: 2 - 1

1938: 
di Padang Kelab Selangor, Selangor kalahkan Singapore: 1 - 0

1939: 
di Padang Kelab Selangor, Singapore kalahkan Selangor: 3 - 1

1940: 
di Padang Kelab Selangor, Singapore kalahkan Kedah: 2 - 0

1941 - Perang Dunia II

1942 - Perang Dunia II

1943 - Perang Dunia II

1944 - Perang Dunia II

1945 - Perang Dunia II

1946 - Perang Dunia II

1947 - Perang Dunia II

1948 - 
di Padang Kelab Selangor, N.Sembilan kalahkan Selangor: 3 - 3 (2 - 1)

1949 - 
di Padang Kelab Selangor, Selangor kalahkan Army-Navy: 3 - 2

1950 - 
di Padang Kelab Selangor, Singapore kalahkan P.Pinang: 8 - 2

1951 - 
di Padang Kelab Selangor, Singapore kalahkan Perak: 6 - 0

1952 - di Padang Dewan Perhimpunan China Ipoh, Singapore kalahkan P.Pinang: 3 - 2

1953 - di Padang Dewan Perhimpunan China Ipoh, P.Pinang kalahkan Singapore: 3 - 2

1954 - 
di Padang Kelab Selangor, P.Pinang kalahkan Singapore: 3 - 0

1955 - di Jalan Rifle Range Singapore, Singapore kalahkan Kelantan: 3 - 1

1956 - 
di Padang Kelab Selangor, Selangor kalahkan Singapore: 2 - 1

1957 - di Stadium Merdeka KL, Perak kalahkan Selangor: 3 - 2

1958 - 
di Stadium Merdeka KL, P.Pinang kalahkan Singapore: 3 - 3 (3 - 1)

1959 - 
di Stadium Merdeka KL, Selangor kalahkan Perak: 4 - 0

1960 - 
di Stadium Merdeka KL, Singapore kalahkan Perak: 2 - 0

1961 - 
di Stadium Merdeka KL, Selangor kalahkan Perak: 4 - 2

1962 - 
di Stadium Merdeka KL, Selangor kalahkan P.Pinang: 1 - 0

1963 - 
di Stadium Merdeka KL, Selangor kalahkan P.Pinang: 6 - 2

1964 - 
di Stadium Merdeka KL, Singapore kalahkan Perak: 6 - 0

1965 - 
di Stadium Merdeka KL, Singapore kalahkan Selangor: 3 - 1

1966 - 
di Stadium Merdeka KL, Selangor kalahkan Angkatan Tentera: 1 - 0

PIALA MALAYSIA

1967 - di Stadium Merdeka KL, Perak kalahkan Singapore: 2 - 1

1968 - 
di Stadium Merdeka KL, Selangor kalahkan P.Pinang: 8 - 1

1969 - 
di Stadium Merdeka KL, Selangor kalahkan P.Pinang: 1 - 0

1970 - 
di Stadium Merdeka KL, Perak kalahkan Kelantan: 2 - 0

1971 - 
di Stadium Merdeka KL, Selangor kalahkan Perak: 3 - 3 (3 - 1)

1972 - 
di Stadium Merdeka KL, Selangor kalahkan Perak: 3 - 0

1973 - 
di Stadium Merdeka KL, Selangor kalahkan Terengganu: 2 -1

1974 - 
di Stadium Merdeka KL, P.Pinang kalahkan Perak: 2 - 1

1975 - 
di Stadium Merdeka KL, Selangor kalahkan Singapore: 1 - 0

1976 - 
di Stadium Merdeka KL, Selangor kalahkan Singapore: 3 - 0

1977 - 
di Stadium Merdeka KL, Singapore kalahkan P.Pinang: 3 - 2

1978 - 
di Stadium Merdeka KL, Selangor kalahkan Singapore: 4 - 2

1979 - 
di Stadium Merdeka KL, Selangor kalahkan Singapore: 2 - 0

1980 - 
di Stadium Merdeka KL, Singapore kalahkan Selangor: 2 - 1

1981 - 
di Stadium Merdeka KL, Selangor kalahkan Singapore: 4 - 0

1982 - 
di Stadium Merdeka KL, Selangor kalahkan terengganu: 1 - 0

1983 - 
di Stadium Merdeka KL, Pahang kalahkan Selangor: 3 - 2

1984 - 
di Stadium Merdeka KL, Selangor kalahkan Pahang: 3 - 1

1985 - 
di Stadium Merdeka KL, Johor kalahkan K.Lumpur: 2 - 0

1986 - 
di Stadium Merdeka KL, Selangor kalahkan Johor: 6 - 1

1987 - 
di Stadium Merdeka KL, K.Lumpur kalahkan kedah: 1 - 0

1988 - 
di Stadium Merdeka KL, K.Lumpur kalahkan Kedah: 3 - 0

1989 - 
di Stadium Merdeka KL, K.Lumpur kalahkan Kedah: 2 -1

1990 - 
di Stadium Merdeka KL, Kedah kalahkan Singapore: 3 - 1

1991 - 
di Stadium Merdeka KL, Johor kalahkan Selangor: 3 - 1

1992 - 
di Stadium Merdeka KL, Pahang kalahkan Kedah: 1 - 0

1993 - 
di Stadium Merdeka KL, Kedah kalahkan Singapore: 2 - 0

1994 - di Stadium Shah Alam, Singapore kalahkan Pahang: 4 - 0

1995 - 
di Stadium Shah Alam, Selangor kalahkan Pahang: 1 - 0

1996 - di Stadium Shah Alam, Selangor kalahkan Sabah: 5 - 5 (penalti: 2 - 1)

1997 - di Stadium Shah Alam, Selangor kalahkan Pahang: 1 - 0

1998 - 
di Stadium Shah Alam, Perak kalahkan Terengganu: 1 - 1 (penalti: 5 - 3)

1999 - 
di Stadium Merdeka KL, Brunei kalahkan Sarawak: 2 - 1

2000 - 
di Stadium Shah Alam, Perak kalahkan N.Sembilan: 2 - 0

2001 - di Stadium Nasional Bukit Jalil, Terengganu kalahkan Perak: 2 - 1

2002 - 
di Stadium Nasional Bukit Jalil, Selangor kalahkan Sabah: 1 - 0

2003 - 
di Stadium Nasional Bukit Jalil, MPPJ Selangor kalahkan Sabah: 3 - 0

2004 - 
di Stadium Nasional Bukit Jalil, Perlis kalahkan Kelantan: 1 - 0

2005 - 
di Stadium Nasional Bukit Jalil, Selangor kalahkan Perlis: 3 - 0

2006 - 
di Stadium Nasional Bukit Jalil, Perlis kalahkan N.Sembilan: 2 - 1

2007 - 
di Stadium Nasional Bukit Jalil, Kedah kalahkan Perak: 3 - 0

2008 - di Stadium Nasional Bukit Jalil, Kedah kalahkan Selangor: 3 - 2

2009 - di Stadium Nasional Bukit Jalil, N.Sembilan kalahkan Kelantan: 3 - 0

2010 - di Stadium Nasional Bukit Jalil, Kelantan kalahkan negeri Sembilan: 2 - 1 

2011 - di Stadium Shah Alam, N.Sembilan kalahkan Terengganu: 2 - 1 

2012 - di Stadium Melawati, Shah Alam, Kelantan kalahkan ATM: 3-2

2013 -  di Stadium Melawati, Shah Alam, Pahang kalahkan Kelantan: 1-0

2013 -  di Stadium Melawati, Shah Alam, Pahang kalahkan Kelantan: 1-0

2014 -  di Stadium Nasional Bukit Jalil, Pahang kalahkan Johor: 2-2 (penalti: 5 - 3)

2015 -  di Stadium Melawati, Shah Alam, Selangor kalahkan Kedah: 2-0

2016 - di Stadium Melawati, Shah Alam, Kedah kalahkan Selangor: 1 - 1 (penalti 6 - 5)

2017 -  belum

JUARA LIGA MALAYSIA
  • 1982 - Pulau Pinang
  • 1983 - Melaka
  • 1984 - Selangor
  • 1985 - Singapura
  • 1986 - Kuala Lumpur
  • 1987 -Pahang
  • 1988 - Kuala Lumpur
LIGA SEMI PRO:  

JUARA LIGA BAHAGIAN 1
  • 1989 - Selangor
  • 1990 - Selangor
  • 1991 - Johor
  • 1992 - Pahang
  • 1993 - Kedah
JUALA LIGA BAHAGIAN 2
  • 1989 - Perlis
  • 1990 - Terengganu
  • 1991 - Negeri Sembilan
  • 1992 - Kedah
  • 1993 - Selangor

JUARA LIGA PERDANA
  • 1994 - Singapura
  • 1995 - Pahang
  • 1996 - Sabah
  • 1997 - Sarawak

LIGA PERDANA

Juara Liga Perdana 1
  • 1998 - Pulau Pinang
  • 1999 - Pahang
  • 2000 - Selangor
  • 2001 - Pulau Pinang
  • 2002 - Perak
  • 2003 - Perak
Juara Liga Perdana 2
  • 1998 - Terengganu
  • 1999 - Johor
  • 2000 - Kelantan
  • 2001 - Johor FC
  • 2002 - Kedah
  • 2003 - Public Bank Selangor

JUARA LIGA SUPER MALAYSIA
  • 2004 - Pahang
  • 2005 - Perlis
  • 2006 - Negeri Sembilan
  • 2007 - Kedah
  • 2008 - Kedah
  • 2009 - Selangor
  • 2010 - Selangor
  • 2011 - Kelantan
  • 2012 - Kelantan
  • 2013 - Lion XII (Singapura)
  • 2014 - Johor Darul Taazim (JDT)
  • 2015 - Johor Darul Taazim (JDT)
  • 2016 - Johor Darul Taazim (JDT)
  • 2017 - 


JUARA PIALA FA


Year
Champions
Runners-up
Scores
1990
Perak FA
Selangor FA
4-2
1991
Selangor FA
Perak FA
1-0
1992
Sarawak FA
Kuala Lumpur FA
2-1
1993
Kuala Lumpur FA
Sabah FA
2-1
1994
Kuala Lumpur FA
Sabah FA
3-1
1995
Sabah FA
Pahang FA
3-1
1996
Kedah FA
Sarawak FA
1-0
1997
Selangor FA
Penang FA
1-0
1998
Johor FA
Sabah FA
1-0
1999
Kuala Lumpur FA
Terengganu FA
0-0 (5-3 penalties)
2000
Terengganu FA
Penang FA
1-1 (4-3 penalties)
2001
Selangor FA
Sarawak FA
1-0
2002
Penang FA
Perak FA
1-0
2003
Negeri Sembilan FA
Perlis FA
2-1
2004
Perak FA
Terengganu FA
3-0
2005
Selangor FA
Perak FA
4-2
2006
Pahang FA
Perlis FA
0-0 (4-2 penalties)
2007
Kedah FA
Perlis FA
0-0 (4-2 penalties)
2008
Kedah FA
Selangor FA
3-2
2009
Selangor FA
Kelantan FA
1-1 (4-1 penalties)
2010
Negeri Sembilan FA
Kedah FA
1-1 (5-4 penalties)
2011
Terengganu FA
Kelantan FA
2-1
2012
Kelantan FA
Sime Darby FC
1-0
2013
Kelantan FA
Johor Darul Takzim FC
1-0
2014
Pahang Felda United 2-1
2015
Lions XIIKelantan FA3 - 1
2016
JDTPKNS FC2 - 1
2017



PIALA SUMBANG SIH (PIALA SULTAN AHMAD SHAH)

Piala Sumbangsih atau dikenali juga sebagai Piala Sultan Haji Ahmad Shah, merupakan perlawanan pembuka tirai bagi dalam musim Liga Malaysia.  Perlawanan ini pertama kali diperkenalkan pada Liga Malaysia musim 1985, walaupun perlawanan diadakan pada 31 Disember 1984. Juara Piala Malaysia 1984 (Selangor) bertarung dengan Pahang, naib juara Piala Liga 1984 (Selangor juga juara Liga '84). Sehingga musim 1992, juara Piala Malaysia (PM) akan bertemu dengan juara/naib juara Liga Malaysia. Format telah ditukar pada musim 1993, dimana juara PM akan berebut Piala Sumbangsih dengan juara piala FA pula (atau naib juara FA, jika pemenang PM juga adalah juara FA).

Bermula musim Liga Malaysia 2011, format Piala Sumbangsih kembali ditukar. Juara Piala Malaysia pada musim lepas akan menentang Juara Liga Super Malaysia pada perlawanan pertama musim ini.


Senarai juara perlawanan sumbangsih Piala Sultan Haji Ahmad Shah

1985: Selangor kalahkan Pahang: 2 - 1

1986: Johor kalahkan Singapura: 1 - 1 (penalti: 6 - 5)

1987: Selangor kalahkan KL: 2 - 1

1988:  KL kalahkan Pahang: 2 - 1

1989:  Singapura kalahkan KL:  1 - 0

1990:  Selangor kalahkan KL: 0 - 0 (penalti: 3 - 0)

1991:  Kedah kalahkan Selangor: 2 - 1

1992: Pahang kalahkan Johor: 2 - 0


1993: Pahang kalahkan Sarawak: 5 - 0

1994: Kedah kalahkan KL: 1 - 0

1995: KL kalahkan Pahang: 3 - 2

1996: Selangor kalahkan Sabah: 2 - 0

1997: Selangor kalahkan Kedah: 2 - 1

1998: Sarawak kalahkan Selangor: 3 - 1

1999: Perak kalahkan Johor: 2 - 0


2000: KL kalahkan Brunei: 1 - 1 (penalti: 4 - 3)

2001: Terengganu kalahkan Perak: 4 - 0

2002: Selangor kalahkan Terengganu: 2 - 1

2003: Pulau Pinang kalahkan Selangor: 1 - 0

2004: MPPJ Selangior kalahkan NS: 4 - 2

2005: Perak kalahkan Perlis: 2 - 2 (penalti 4 - 2)

2006: Perak kalahkan Selangor: 4 - 2

2007: Perlis kalahkan Pahang: 2 - 1

2008: Perlis kalahkan Kedah: 0 - 0 (penalti: 6 - 5)

2009: Selangor kalahkan Kedah: 4 - 1

2010: Selangor kalahkan NS: 2 - 1

2011: Kelantan kalahkan Selangor: 2 - 0

2012: NS kalahkan Kelantan: 2 - 1

2013: ATM kalahkan Kelantan: 1 - 1 (penalti: 4 - 3)

2014: Pahang kalahkan Lions XII Singapura: 1 - 0

2015: Johor kalahkan Pahang: 2 - 0

2016:  Kedah kalahkan Johor: 1 - 1 (penalti: 5 - 4) 

2017:




ANUGERAH
OLAHRAGAWAN DAN OLAHRAGAWATI
KEBANGSAAN

ANUGERAH OLAHRAGAWAN KEBANGSAAN

1966 - M. Jegathesan (Olahraga- Balapan) - Tan Sri
1967 - Tan Aik Huang (Badminton)
1968 - Ng Boon Bee (Badminton) - Dato'
1969 - Punch Gunalan (Badminton) - Dato'
1970 - 
Ng Joo Ngan (Lumba Basikal) - Dato'
1971 - 
Daud bin Ibrahim (Lumba Basikal) 
1972 - 
M Mahendaran (Hoki)
1973 - Chiang Jin Choon (Renang)
1974 - Punch Gunalan (Badminton) - Dato'
1975 - 
Khoo Chong Beng (Olahraga- Jalan kaki)
1976 - Mokhtar Dahari (Bolasepak) - Dato'
1977 - Shukor Salleh (Bola sepak)
1978 - V. Subramaniam (Olahraga- Jalan kaki)
1979 - Khoo Boon Jin (Bowling)
1980 - Rabuan bin Pit (Olahraga- Balapan)
1981 - 
Mohd Misbun bin Hj Sidek (Badminton)
1982 - Rabuan bin Pit (Olahraga- Balapan)
1983 - Mohd Misbun bin Sidek (Badminton)
1984 - Micheal Chua Seng Tatt (Bowling)
1985 - Rosman Alwi (Lumba Basikal)
1986 - Abdul Malek bin Mohd Noor (Bina Badan)
1987 - Kumaresan a/l Murugayan (Lumba Basikal)
1988 - Jeffery Ong Kuan Seng (Berenang)
1989 - Foo Kok Keong (Badminton)
1990 - Abdul Rashid Sidek (Badminton)
1991 - Abdul Rashid Sidek (Badminton)
1992 - Abdul Rashid Sidek (Badminton)
1993 - Ramachandran a/l Munusamy (Olahraga- Jalan kaki)
1994 - Nurherman Majid (Olahraga - Lompat Pagar)
1995 -      Sam Chong Tin –Billiard/Snooker
1996 - Abdul Rashid Sidek (Badminton)
1997 - Cheah Soon Kit/Yap Kim Hock (Badminton)
1998 - Lim Keng Liat (Berenang)
1999 - Shahrul Neeza Mohd Razali (Lumba Basikal)
2000       - Sazali Abdul Samad (Bina badan)
2001 - Roslin Hashim (Badminton)
2002 - Karamjit Singh & Allen Oh (Kereta Rally)
2003 - Nazmizan Mohamad (Olahraga - Lompat Pagar)
2004  - Josiah Ng Onn Lam- Lumba Basikal)
2005 - Lee Chong Wei (Badminton)- (Datuk)
2006 - Sazali bin Abdul Samad (Bina Badan)
2007 - Khoo Kien Keat dan Tan Boon Heong
2008 - Datuk Lee Chong Wei (Badminton)
2009 - Azizul Hasni bin Awang (Lumba Basikal)
2010 - Azizul Hasni bin Awang (Lumba Basikal)
2011 - Datuk Lee Chong Wei (Badminton)
2012 - Datuk Lee Chong Wei (Badminton)

2013 - Datuk Sazali bin Abd Samad (Bina Badan)
2014 - Datuk Sazali bin Abd Samad (Bina Badan)
2015 - Muhd Al Jufferi bin Jamari (Silat Olahraga)
2016 -
2017 -
2018 -
2019 -
2020 -

ANUGERAH OLAHRAGAWATI KEBANGSAAN

1966 - M Rajamani (Olahraga) - Dato'
1967 - M Rajamani (Olahraga) - Dato'
1968 - Goh Koon Bee (Bola Keranjang)
1969 - Ong Mei Lin (Renang)
1970 - Radhika Menon (Tenis)
1971 - 
Junaidah Aman (Olahraga)
1972 - 
Junaidah Aman (Olahraga)
1973 - 
Gladys Chai Ng Mei (Olahraga)
1974 - Rani Kaur (Hoki)
1975 - 
Slyvia Ng (Badminton)
1976 - Marina Chin Leng Sim (Olahraga)
1977 - 
Marina Chin Leng Sim (Olahraga)
1978 - Sylvia Ng  
(Badminton)
1979 - Shirley Chow (Bowling)
1980 - Katherine Ong (Renang) 

1981 - 
Helen Chow (Renang)
1982 - 
Zaiton Othman (Olahraga)
1983 - Norsham Yoon (Olahraga)
1984 - 
Tiada calun yang layak
1985 - Nurul Huda Abdullah (Renang)
1986 - Nurul Huda Abdullah (Renang)
1987 - Nurul Huda Abdullah (Renang)
1988 - Nurul Huda Abdullah (Renang)
1989 - Nurul Huda Abdullah (Renang)
1990 - Lidya Kwah (Bowling)
1991 - Lisa Kwan (Bowling)
1992 - Lim Ai Lian (Golf)
1993 - Lisa Kwan (Bowling)
1994 - Shalin Zulkifli (Bowling)
1995 - Sharon Low Su Lin (Bowling)
1996 - Shalin Zulkifli (Bowling)
1997 - Shalin Zulkifli (Bowling)
1998 - Shanti Govindasamy (Olahraga)
1999 - Nicole Ann David (Squash)
2000 - 
Noorseela Khalid (Olahraga)
2001 - 
Shalin Zulkifli (Bowling)
2002 - 
Shalin Zulkifli (Bowling)
2003 - Nicole Ann David (Skuasy)
2004 - 
Elaine Teo Shueh Fern (Karate)
2005 - Nicole Ann David (Skuasy)
2006 - 
Nicol Ann David (Skuasy
2007 - 
Datuk Nicole Ann David (Squasy)
2008 - Datuk Nicole Ann David (Squasy)
2009 - Datuk Nicole Ann David (Squasy)
2010 - Datuk Nicole Ann David (Squasy)
2011 - Pandelela Rinong (Renang Terjun)
2012 - Pandelela Rinong (Renang Terjun)

2013 - Datuk Nicole Ann David (Squash)
2014 - Datuk Nicole Ann David (Squash)
2015 - Pandelela Rinong Pang (Renang)
2016 -
2017 -
2018 -
2019 -
2020 -


ANTARA BEKAS ATHLET NEGARA YANG MENERIMA PINGAT BERGELAR DAPAT GELARAN
  1. Tan Sri Dato' Darshan Singh Gill PSM DPMP- Lumba Basikal
  2. Tan Sri Dato' M. Jegathesan PSM DPMP KMN AMN PJK
  3. Tan Sri Dato' Abd Ghani Minhat PSM DSIS DIMP - bolasepak
  4. Dato' Sieh Kok Chi - Renang
  5. Dato' Nashatar Singh - olahraga
  6. Datuk M. Rajamani - olahraga
  7. Dato' M Chandran - bolasepak
  8. Datuk Eddy Chong - badminton
  9. Datuk Soh Chin Aun DMSM - bolasepak
  10. Dato' Punch Gunalan - badminton
  11. Dato' Mokhtar Dahari DIMP DSSA AMN - bolasepak (posthumous)
  12. Dato' Hj Misbun Sidek - DPMS BSD AMN AMP PJK - badminton
  13. Dato' Jamal Abdul Nasir DIMP - bolasepak
  14. Datuk Dr Mumtaz Jaafar DPTJ AMN - olahraga
  15. Dato' Ng Boon Bee DPTJ - badminton
  16. Dato' Santokh Singh 
  17. Datuk Nicol N.David DSPN DB- squash
  18. Datuk Lee Chong Wei DSPN DB- badminton
  19. Dato' Abd Malek Mohd Noor DIMP -bina badan
  20. Dato' Ng Joo Ngan DPTJ -lumbabasikal
  21. Datuk K. Rajagopal PJN (bolasepak)
  22. Datuk Sazali bin Abd Samad (bina badan)


No comments:

Post a Comment